Skuteczna ochrona przed potem− przez cały dzień
Sweat Pore

Fakty


Pot i zapach

Dzięki wydzielaniu potu organizm może regulować temperaturę ciała. Pot wydzielany jest przez pory wprost na skórę po to, aby mógł on parować na jej powierzchni, chłodząc w ten sposób ciało.

Pot sam w sobie jest bezwonny. Zapach ciała powstaje dopiero w wyniku procesu rozkładu produktów przez bakterie. Te zaś naturalnie występują na całej powierzchni ciała, rozkładając pot. Rozwojowi bakterii szczególnie sprzyja wilgotne środowisko. Dlatego też źródłem najbardziej intensywnego zapachu ciała są okolice pod pachami.

Działanie Triple Dry polega na redukcji transpiracji (produkcji potu). Dzięki temu bakterie tracą podatny grunt do rozwoju – tam, gdzie nie powstają pot i wilgoć, nie rozwija się też zapach.

 

 

Triple Dry Anti-Perspirant

Fakty


Schweiß und Geruch |

Rozróżniamy dwa rodzaje nadmiernej potliwości:

 

miejscową, tzn. taką, która dotyczy tylko wybranych okolic ciała, jak: pachy, dłonie, stopy lub twarz;

uogólnioną, obejmującą całą powierzchnię ciała.

Nadmierna potliwość może mieć charakter:

 

pierwotny, idiopatyczny, gdy nie rozpoznano przyczyn nadmiernego wydzielania potu;

wtórny, gdzie przyczyna nadprodukcji potu tkwi w zaburzonych funkcjach organizmu, np. nadczynności gruczołów tarczycy.

Jak powszechna jest nadmierna potliwość?

 

Nadmierna potliwość jest dolegliwością dość powszechną. Przykładowo szacuje się, że problem ten dotyczy 1–2% społeczeństwa w Niemczech (czyli ponad 1,5 mln osób). Nadmierna potliwość o pierwotnym charakterze rozwija się najczęściej między okresem dojrzewania a wczesną dorosłością (20–25 lat). W równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Nadmierna potliwość o charakterze wtórnym może wystąpić w każdym wieku – zależy od ogólnego stanu zdrowia. Najtrudniejszym aspektem w walce z nadmierną potliwością jest fakt, że osoby dotknięte tym problemem niechętnie sięgają po pomoc medyczną. Przyczyny mogą być dwojakie: albo osoby te wstydzą się swojej dolegliwości, albo też ulegają fałszywemu przekonaniu o braku skutecznego środka zaradczego. Tymczasem prognozy dla walki z nadmierną potliwością są obiecujące. Istnieje też wiele rozwiązań o sprawdzonej i potwierdzonej skuteczności.

 

72 hour protection
"To działa! Dokładnie tak, jak obiecuje produkt"Steve C., Lincs